Müüa ärihoone Kuressaares

Hoonestatud kinnistu/arendusprojekt Tallinna tn 27,Kuressaare.

kuressaare

Kinnistu asub Kuressaare peatänava- Tallinna tänava ääres, ca 200 m kaugusel keskväljakust. Kinnistu vastas üle Tallinna tänava asuvad kaubanduskeskused, läheduses mitmed teenindusasutused. Kõik Kuressaare vaatamisväärsused, kaubandusettevõtted, söögikohad, teenindus- jm asutused asuvad jalutuskäigu kaugusel.

Maakond: Saaremaa
Omavalitsus: Kuressaare linn
Tunnus: 34901:008:0040
Aadress/nimetus: Tallinna tn 27
Pindala: 1516 m2
s.h. ehitusalune maa 1200 m2
Sihtotstarve1: Ärimaa
Registriosa: 46934/469

Kinnistu (katastritunnus 34901:008:0040, registriosa nr. 46934/469) pindala on 1516m2, mis on 79% ulatuses hoonestatud. Sihtotsatrbeks on ärimaa.
Kinnistul asuv hoone on ehitatud 1980.-tel.aastatel pangahooneks ning on suhteliselt silmapaistev ja rahva seas tuntud.
Hoone kogupind on 1896m2, sellest kasulikku pinda 1157m2. Hoone on kahekordne, kuid kõrguselt annaks osaliselt välja 3,5 korrust (I korruse lobby ja II korruse saal on väga kõrgete lagedega). Lisaks on hoonel täiskõrguses kelder.

Hoone on osaliselt remonditud 2000.aastal, vahetatud on aknad ja uksed, I korruse ruumid viimistletud. Tänase seisuga vajavad osad ruumid sanitaarremonti. Kelder vajab tulutoovale kasutusele võtmiseks ümberplaneerimist ning remonti. II korrus on samuti ebapraktilise planeeringuga ning vajab ümberehitamist.

Tänane kasutus

Hoone on kasutusel rendipindadena (kaubandus- ja kontoripinnad). Hetkeseisuga on hoones välja renditud ruume ca 407m2 ulatuses (ca 47% võimalikust), kuu renditulu käibemaksuta arvestuses on ca 41,000 krooni (ca 50% võimalikust).

Suurimad rentnikud on Expert kodumasinate kauplus, Salva kindlustus ja Saaremaa Talupidajate Liit.

Mitmed tühjad ruumid on rentimiskõlbulikud või on neid võimalik väikeste kulutustega selleks kohandada (mõne aasta eest oli enamik täna tühjana seisvatest ruumidest samuti rendil). Kuna praegused omanikud ei ole soovinud hoonet rendiprojektina rakendada, ei ole sellega ka tegeletud. Tulenevalt eeltoodust ei ole tänane renditulu maksimaalne saavutatav ning seda on võimalik oluliselt tõsta.

Arendusprojekt

Esialgne eskiisprojekt, minimaalsete muudatustega hoone välisilmes

Kuna hoone ehitusalune pind on ligi 1,200 m2, on sõltuvalt lahendusest võimalik välja arendada 2,000- 3,000 m2 kasulikku pinda.

Hoone asub vanalinna puhvetsoonis, mistõttu on suuremahuliseks ümberehituseks vajalik kooskõlastamine Muinsuskaitseametiga. Vastavalt seni peetud esialgsetele konsultatsioonidele on kinnistu juurdeehitus ja mahu suurendamine võimalik, säilitada tuleb sobivus naaberhoonestusega. Lahendada tuleb ka parkimisküsimus.

Võimalikeks kasutusotstarveteks on:
– 100% ärihoone (esimesel korrusel kaubandus-, ülemistel kontoripinnad);
– I korrusel kaubanduspinnad, kõrgematel korterid või apartemendid (külaliskorterid);
– kogu ulatuses hotell või apartementhotell.

Tõenäoliselt on üheks paremaks lahenduseks apartmenthotell, kuna vastav pakkumine linnas puudub. Samuti on apartementhotelli apartemendid müüdavad kallimalt kui tavakorterid. Koostatud on algne äriplaan apartementhotelli rajamiseks (soovi korral on võimalik sellega tutvuda). Plaani kohaselt on projekt tasuv nii arendajale kui apartementide omanikele.

Samuti on tõenäoliselt heaks lahenduseks väikese hotelli rajamine. Ideaalne oleks hoone nn perehotelli tarbeks, kuid ka nn tavahotellina, sel juhul soovitavalt koostöös mõne muu linnas asuva majutusasutusega. Koostatud on eskiisprojekt hotelli rajamiseks, samuti algne äriplaan (mõlemaga on võimalik tutvuda).

Hoone keldripindu saab lisaks abiruumidele ehitada ka restorani-vm teeninduspinnaks (piljard, spordiklubi vms), eriti sobiv oleks see hotellikontseptsiooni korral.

Tulenevalt hoone heast ja käidavast asukohast ning suhteliselt suurest mahust juba tänasel kujul on võimalike kasutusvaraiantide ring lai ning ei piirdu eeltoodutega.

Pakkumine

Pakume hoonet müügiks tänasel kujul hinnaga 358 000€.
Vajadusel abistame ostjat arenduskontseptsiooni väljatöötamisel, äriplaani koostamisel ning vajaliku laenukapitali kaasamisel.

Palun võtke meiega ühendust täiendava informatsiooni saamiseks või konsultatsioonideks teid huvitavates küsimustes.

Leave a Reply

Mauren OÜ

Reg.nr: 10862903
KMKR nr: EE100792399
Ahtri 12, Tallinn 10151
Tel: (+372) 65 65 396
Mob: (+372) 56 60 60 75
Mob: (+372) 55 64 64 74
Koduleht: http://mauren.ee
Email: seppo@mauren.ee